Ďurovčíkov Jesus Christ Superstár s Judášom-Lukášom má za sebou slovenské turné

Po obrovskom úspechu v divadle Tower Stage si mohli diváci na celom Slovensku užiť fenomenálny a celosvetovo známy muzikál JESUS CHRIST SUPERSTAR. Lukáš Adamec je predstaviteľom jednej z hlavných postáv – Judáša.

Muzikál sa začal hrať v Bratislave ešte v apríli 2015, kde zožal ovácie a skvelé reakcie publika. O predlohe Jesus Christ Superstar, autorov Andrew Lloyd Webera a Tima Risea, sa režisér Ján Ďurovčik vyjadril jednoznačne: „Celá moja práca smerovala k jedinému cieľu. Dozrel čas pre najdokonalejší muzikál na svete.“ Toto dielo prešlo celý svet a hralo sa na najväčších muzikálových scénách. Po Bratislave si ho mohli diváci vychutnať aj v slovenských regiónoch. Príbeh o Ježišovi a jeho posledných dňoch života, si získal milióny fanúšikov po celom svete a stal sa legendou. Legendou, ktorú už nikto nikdy neprekoná.

Režisér Ján Ďurovčík je známy tým, že na kastingoch do svojich muzikálov má prísne kritéria vo výbere umelcov. Inak tomu nebolo ani pred dvoma rokmi pri Jesus Christ Superstar. Do hlavnej úlohy Judáša, mal svojho favorita a preto pozval na kasting aj Lukáša Adamca. Spevácke súťaže pravidelne nepozerá, ale chýry o Lukášovom talente sa k nemu dostali: “Áno, sledoval som ho z diaľky. Dokonca raz, keď v súťaži zaspieval, som mu poslal sms ako cudzí človek. Robím to často a rád, keď vidím, že sa niekomu niečo podarí.”

V období, keď Lukáš rolu dostal, aj po odohraní niekoľkých predstavení sa netajil nadšením. Ako hodnotí spoluprácu s Jánom Ďurovčíkom? „Cez postavu Judáša v Jesus Christ Superstar som sa zoznámil s Jánom Ďurovčíkom a celkovo s divadelnou scénou i fungovaním v Bratislave. Za seba musím povedať, že sa mi práca s Janom páči. Je to režisér, ktorý je svojský, aj tvrdý, keď je to nutné. Moji rodičia boli vo výchove veľmi podobný.  Možno on je tiež takým našim otcom. Vôbec mi to nepríde prehnané. Niekedy som možno jemne šokovaný, ale je to pre dobro veci. Keď na vás niekto zvýši hlas, tak si to asi zapamätáte skôr, ako keď vám to povie pekne. Je to veľmi jednoduchý princíp. Jano robí svoju robotu dobre, predáva ju veľmi dobre. Som rád, že môžem účinkovať v jeho muzikáloch Jesus Christ Superstar a Atlantída.“

Muzikál má za sebou slovenské turné a Lukáš vyjadril svoje dojmy z rockovej opery najmä po vystúpení v rodných Košiciach: “Všetky reprízy v Bratislave aj slovenské turné sa mi hralo výborne. Kolegovia mi veľmi pomohli. Hlavne Martin Hudec, s ktorým alternujem aj v Atlantíde. V týchto kruhoch je zvyčajné, že sú si kolegovia navzájom konkurenciou. Tu som to necítil, ani od ostatných. Sme jedna partia, ktorá má v tomto biznise podobné problémy aj úspechy. Myslím si, že lepších kolegov som si ani nemohol priať, začo im veľmi ďakujem. V Košiciach sa mi hralo parádne. Bol to splnený sen, vždy bolo mojím snom si v tomto muzkále zahrať aj pred očami svojej rodiny, známych a kolegov. To sa mi teraz podarilo v hale, kde bolo približne 5000-ové publikum. Bol to úžasný pocit a ja zaň ďakujem. Je pred nami ešte Bratislava, kde budem hrať buď Judáša, alebo dvojrolu Annáš/Šimon. Samozrejme radšej mám Judáša. Posledné dve predstavenia sú naplánované na začiatok júna v Istropolise v Bratislave, kde dúfam zažijeme opäť neskutočnú atmosféru.”

V slovenskej réžii Jána Ďurovčíka sa po boku Lukáša Adamca, predstavili muzikálové hviezdy ako Patrik Vyskočil, Ján Slezák, Katka Hasprová, Nela Pocisková a skupina IMT Smile.  Všetky termíny predstavení boli beznádejne vypredané. Po prvý a zároveň aj poslednýkrát ho mohli diváci v rámci slovenského turné vidieť v Poprade, Košiciach, Žiline, Banskej Bystrici a Nitre. Muzikál končí poslednými dvomi vystúpeniami v Bratislave.

Leave a Reply