BIO

Lukáš Adamec

Slovenský spevák a hudobník. V roku 2011 famózne vyhral druhý ročník mimoriadne populárnej speváckej súťaže Česko Slovenská SuperStar. O päť rokov neskôr triumfoval v zábavno-hudobnej šou Tvoja tvár znie povedome.

 

Svoju kariéru začal v košickej kapele Siempre. Dva roky po výhre v speváckej súťaži sa vydal na sólovú dráhu v projekte s Tomim Okresom. O niečo neskôr sa k dvojici pridal bubeník a perkusionista Joži Dvořak. Od roku 2015 Lukáš účinkuje v slovenských muzikáloch. Debutoval v českom Krysařovi, neskôr nasledovalo účinkovanie v muzikály Matúš Čák Trenčiansky. Oba hudobné projekty boli odpremiérované a hrané v jeho rodných Košiciach. Lukášov talent si všimol aj známy choreograf a režisér Ján Ďurovčík a neváhal ho angažovať do muzikálu Jesus Christ Superstar. Stvárňuje v ňom kontroverznú hlavnú postavu Judáša. Do trojice muzikálov pribudla neskôr Atlantída, kde Lukáš taktiež stvárnil jednu z hlavných postáv.

 

V súčasnosti pôsobí na Novej scéne v muzikály IAGO, pod režijným vedením skvelého Janka Ledeckého. Okrem svojho sólového projektu, sa angažuje aj ako headliner známej slovenskej rockovej kapely HORSKA CHATA.  Do tohto projektu bol v roku 2016 prizvaný ako spevák. Mimo hudobného priemyslu ho môžete vidieť aj v úlohe moderátora v televízii Markíza (Koleso šťastia) a v rádiu Antena rock (Classic Rock Show).